Liity jäseneksi

Täytä lomakkeen kaikki kohdat.

 

MITEN MUKAAN

SONK järjestää toimintaa kahdella tasolla: valtakunnallisella ja paikallisella. Liittohallitus järjestää jäsenille valtakunnallisia tapahtumia ja workshoppeja ympäri Suomen keväisin ja syksyisin. Valtakunnallisiin tapahtumiin ovat tervetulleita kaikki.

Suurin osa SONKin toiminnasta tapahtuu kuitenkin paikallisosastoissa, joita löytyy ympäri maan.

SONK on aktiivinen seuraavissa kaupungeissa:

Joensuun Demariopiskelijat Josy

Yhteyshenkilö Noora Kettunen, noora.kettunen@demarinuoret.fi

Jyväskylän sosialidemokraattiset nuoret ja opiskelijat JSDN

Puheenjohtaja Topi Kytölehto, topi.v.kytolehto@student.jyu.fi

Lahden Demariopiskelijat LDO

Puheenjohtaja Roosa Rusanen, roosa.rusanen@outlook.com

Opiskelijoiden sosialidemokraattinen yhdistys OSY, Helsinki

Puheenjohtaja Hanno Behnke, hanno.behnke@gmail.com

Otaniemen opiskelijademarit Oodi, Espoo

Puheenjohtaja Pinja Raitanen, pinja.raitanen@gmail.com

Oulun opiskelijoiden sosialidemokraattinen yhdistys OOSY

Puheenjohtaja Miina-Anniina Heiskanenmiina.anniina.heiskanen@gmail.com

Rovaniemen Sosialidemokraattinen Opiskelijayhdistys ROSO

Puheenjohtaja Hannu Mällinen, hannu.mallinen@pp.inet.fi

Sosialidemokraattiset ammattikorkea-
kouluopiskelijat SOMA

Puheenjohtaja Teemu Kokkonen, teemu.erik.kokkonen@gmail.com

Tampereen sosialidemokraattinen opiskelijayhdistys TASY

Puheenjohtaja Kalle Virtanenkalle_virtanen@icloud.com

Turun opiskelijoiden sosialidemokraattinen yhdistys TOSY

Puheenjohtaja Wille Jäntti, wille.jantti@hotmail.com

Vaasan sosialidemokraattiset opiskelijat VSDO

Puheenjohtaja Kaisa Ranta, kaisahenriikka.ranta@gmail.com

Åbo Socialdemokratiska Studerande ÅSS

Ordförande Jacob Storbjörk, jacob@storbjork.fi

Globaali-
sosialidemokraatit GSD, Helsinki

Alumniosasto.

Tölö Unga Socialister TUS, Helsinki

Alumniosasto.